1992 yılında resmi olarak faaliyetlerine başlayan BÜDANS, gün geçtikçe artan üye ve dans kuru sayısıyla üniversitenin en aktif ve en geniş kulüplerinden biridir. Toplam 1500’i aşkın üyesi, 500’e yakın dans eğitimi alan öğrenci sayısıyla, üyelerine geniş bir vizyonda hizmet vermeyi amaç edinmiş olan BÜDANS, yılların birikimi ve köklü yapısıyla üniversite öğrencilerinin sosyal ihtiyaçlarına cevap verebilecek niteliktedir. BÜDANS, Boğaziçi üniversitesi öğrencilerine sosyal dansları tanıtmak ve sevdirmek için her dönem çeşitli faaliyetler düzenlemektedir. Farklı seviyelerde açtığı dans dersleriyle BÜDANS, hem gösteriye çıkacak dansçılara, hem de dansa yeni başlayanlara eğitim verebilecek eğitmen kadrosuna sahiptir. Derslerimizin devamı niteliğindeki dans geceleri, üyelerimizin hem BÜDANS ailesi ile kaynaşıp eğlenmesini hem de pratik yapmalarına imkan sağlar. Dönem içerisinde sık sık düzenlediğimiz bu dans gecelerine Boğaziçi Üniversitesi’nden olduğu kadar, diğer üniversitelerin dans kulüplerinden de katılım olmaktadır. 

BÜDANS dans eğitimi ve dans geceleri dışında, sadece Boğaziçi Üniversitesi’ne değil, tüm İstanbul’a hitap eden gösteriler de düzenlemektedir. BÜDANS gösterilerine her akademik yıl sonbahar döneminde, Dönem Sonu Gösterileri ile başlar. Dönem Sonu Gösterileri kur öğrencilerimize sahne deneyimi yaşatmayı ve kurlardaki öğrencilerin kaynaşmasını ve birlikteliğini amaçlamaktadır.

BÜDANS’ın en önemli faaliyeti ise bahar döneminde yapılan, Boğaziçi Üniversitesi Dans Festivali’dir. 2000 yılından beri geleneksel olarak düzenlenen Dans Festivali, katılımcılarına dansla dolu üç gün sunar. Bu süre içerisinde paneller, söyleşiler, yarışmalar, workshoplar, partiler ve en önemlisi gösteriler düzenlenmektedir. Türkiye’nin dört bir yanından gelen dansçılar BÜDANS çatısı altında gösterilerini sergilerler. Her yıl daha da artan katılımcı sayısı ve organizasyon kalitesiyle Dans Festivali, dans camiasında çok önemli bir yer edinmiştir. 

BÜDANS‘ın amaçları sizleri dansla tanıştırmak ve size dansı sevdirmekle kalmıyor. Bunun yanı sıra profesyonel bir Gösteri Grubuna sahip olmak, başarılı dansçılar ve eğitmenler yetiştirmek ve uluslararası organizasyonlara imza atmak kulübümüzün önde gelen hedefleri arasındadır. 

Hepimiz bir gün mezun olacağız; ama BÜDANS, vizyonunu genişletme yolunda emin adımlarla ilerleyecek. Yeni hayaller kurulacak ve gerçekleştirilecek, yeni başarılara ve ilklere imzalar atılacak. Bayrak bir sonrakilere başarılarla, hayallerle ve en önemlisi gururla teslim edilecektir. Şu an bu bayrağı taşımanın gururu ve mutluluğu ile.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial